Trzmiel w sadownictwie

Trzmiele do sadów to naturalni sprzymierzeńcy każdego producenta owoców. Niezwykle pracowite owady zapylające wpływają na jakość i opłacalność prowadzonej produkcji. Trzmiele zapylające do sadów to proste i efektywne rozwiązanie dla producentów każdego rodzaju owoców. Z zalet i możliwości trzmieli sadowniczych korzystają producenci jabłek, czereśni, śliw, malin, truskawek i wielu innych owoców.
Białe, cała szerokość

PRAWIDŁOWE ZAPYLENIE TO PODSTAWA PRODUKCJI OWOCÓW

Proces zapylenie ma bezpośredni wpływ na jakość plonu oraz jego ilość. Malejąca ilość owadów zapylających w środowisku naturalnym powoduje zakłócenie prawidłowego przebiegu tego procesu. W zaleĹźności od rodzaju uprawy moĹźe to powodować spadek plonowania nawet o 20-30%. Trzmiele do zapylania sadów to naturalni sprzymierzeńcy mający za zadanie uzupełniać niedobór pszczół oraz innych owadów zapylających i korzystanie z pełni potencjału plonotwórczego prowadzonych upraw. 

Zielone, foto po prawej, sady
 • Sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych. Trzmiele do zapylania sadów pracują w niĹźszych temperaturach otoczenia niĹź pszczoła czy szereg innych owadów zapylających.
 • Silne przywiązanie do terenu. Trzmiele do zapylania latają w obrębie upraw na których zostały ustawione ule. Nie odlatują od ula tak daleko jak pszczoły. To przywiązanie do trenu na którym pracują zwiększa efektywność ich pracy.
 • Efektywny proces zapylania. Zapylanie przez trzmieli odbywa się w inny niĹź u pszczół sposób. Wykorzystują one tak zwany mechanizm wibracyjny, pozwala to im skutecznie zapylać kwiaty juĹź podczas pierwszej wizyty.
 • Pracowity trzmiel w trakcie oblotu są w stanie odwiedzić nawet 4 razy więcej kwiatów niĹź ma to miejsce w przypadku pszczoły miodnej. 

Białe, cała szerokość

TWORZYMY Z MYŚLĄ O SADOWNICTWIE

Ule sadownicze to specjalnie przygotowana konstrukcja z wysokiej jakości materiałów pozwalających stosować trzmiele do zapylania w sadach i jagodnikach bez obaw o warunki atmosferyczne.
Zielone, foto po lewej, sady
 • Zaprojektowane tak, by sprostać wymaganiom owadów zapewniając im optymalne warunki do rozwoju i pracy jednocześnie zapewniając komfort uĹźytkowania producentom owoców.
 • Ule sadownicze to łatwa i intuicyjna obsługa. Gotowe zespolone ule wystarczy wstawić do sadu.
 • Zespolone ule, to bardzo dobre warunki mikroklimatyczne dla trzmieli. Skutkiem tego, trzmiele rozpoczynają oblot szybciej niĹź większość owadów zapylających.
 • Wodoodporna konstrukcja chroni trzmiele w przypadku burz jak i dłuĹźszych opadów deszczu

Białe, cała szerokość

NATURALNE WSPARCIE

Sięgając po naturalne wsparcie jakim są trzmiele do sadu wpływasz na plonowanie i jakość produkowanych owoców. Podnosisz tym samym opłacalność Twojej pracy.
Zielone, foto po prawej, sady
 • Ponad 600 pracowitych, zdrowych trzmieli w jednym ulu zespolonym pozwala uzupełniać niedobór naturalnych owadów zapylających.
 • Na kaĹźdy hektar uprawy którą prowadzisz stosuj 2 ule zespolone.
 • Ustawiając ul wybieraj miejsce w centrum uprawy. Pamiętaj, by nie naraĹźać uli na uszkodzenia mechaniczne (np. przez sprzęt mechaniczny).
 • Umieść ul z trzmielami na podwyĹźszeniu, mimo iĹź jest on z tworzywa zabezpieczającego go przed deszczem, mogą go podtopić lub przesunąć ulewne deszcze, burze.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas tel. +48 22 22 40 801

Chyba, że wolisz to możesz napisać: